Vērtēšana

Pieteikumus 2017. gadā izskatīja žūrijas komisija, kurā bija gan partneru organizācijas, gan pilsoniskās sabiedrības pārstāvji.

Pretendentus uz balvu "Cilvēka izaugsmei" vērtēja sekojoša žūrija:

  
Arnis Kākulis, AECOM Baltijas reģiona direktors, Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā prezidents
Arnis Kākulis ir AECOM Baltijas reģiona direktors kopš 2007.gada. Viņa galvenā darbības sfēra ir dažādu biznesa sektoru klientu piesaiste komplicētiem projektiem stratēģiskās plānošanas un projektēšanas vadības jomā. Arnis šobrīd ir arī AECOM transportēšanas biznesa sektora vadītājs Baltijā. Iepriekš Arnis astoņus gadus strādāja Čikāgā, OWP/P,  daudznozaru arhitektūras, inženierijas un konsultāciju pakalpojumu uzņēmumā, kas nodarbināja 300 cilvēkus. Pirms OWP/P, Arnis bija SYLLA korporācijas vice izpilddirektors. Arnis ir ieguvis maģistra grādu arhitektūrā un maģistra grādu pilsētu plānošanā Viskonsīnas Milvoki universitātē, ASV. Arī bakalaura studijas viņš pabeidza šajā universitātē. Kopš 2013.gada marta Arnis ieņem valdes locekļa amatu Amerikas Tirdzniecības palātā Latvijā.
 
Kristīne Zonberga, Latvijas Pilsoniskās alianses direktora pilnvaru izpildītāja

Kristīnei Zonbergai ir 7 gadu pieredze pētījumu jomā un vairāk kā 4 gadu pieredze nevalstiskajā sektorā. Šobrīd strādā par biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktora pienākumu izpildītāju. Jau vairākus gadus Kristīne nodrošina konsultācijas, sabiedrības līdzdalības kvalitātes uzraudzību un praksi valsts pārvaldē, pārstāv NVO viedokli valdībā un Saeimā, piedalās valsts pārvaldes oficiālajās sanāksmēs, veicina tiesību aktu izstrādes un ieviešanas uzlabojumus. Publikāciju autore par valsts pārvaldes un pilsoniskās līdzdalības jautājumiem.

 

Māra Sīmane, Pārresoru koordinācijas centra Attīstības plānošanas nodaļas konsultante

Māra Sīmane ir konsultante Ministru prezidentes paspārnē esošajā Pārresoru koordinācijas centrā. Māras pārziņā ir Nacionālā attīstības plāna 2014-2020 prioritāte "Cilvēka drošumspējas stiprināšana". Viņa bija galvenā redaktore "Latvija. Pārskats par Tautas attīstību. Cilvēkdrošība.", kas ieguva Apvienoto Nāciju balvu par izcilību tautas attīstības inovācijās 2004.gadā un ir izstrādājusi pirmo ziņojumu par Tūkstošgades attīstības mērķiem Latvijā. Māra no 2006.-2011. gada vadīja Latvijas Platformu attīstības sadarbībai (LAPAS) - organizāciju, kas apvieno nevalstiskās organizācjias, kas nodarbojas ar attīstības sadarbību un attīstības izglītību.

Hamid Ladjevardi, American Baltic Investments priekšsēdētājs
Hamids Ladjevardi ir nevalstisko organizāciju - Latvijas Audžuģimeņu apvienība un Kids First Fund padomes loceklis, kuras darbojas bērnu labklājības veicināšnas jomā. Pirms tam viņš bija pirmā privātā fonda Baltijas valstīs - Baltijas fonda 1, L.P.,  kurš dibināts 1994. gadā, līdzdibinātājs un vadītājs. Viņš ir aktīvi iesaistījies investīciju projektos Baltijas valstīs kopš 1991. gada beigām. Kalifornijas universitātē Hamids Ladjevardi ir ieguvis ekonomikas un politikas zinātņu bakalaura grādus un pēc tam ieguvis MBA Hārvardas Biznesa skolā. Hamids Ladjevardi ir ASV-Baltijas fonda līdzpriekšsēdētājs, kas veicina demokrātiju, brīvo tirgu, ieguldījumu kultūras apmaiņai ar Baltijas valstīm.
                
Zigmunds Zaļenko, 2016. gada Cilvēka izaugsmei uzvarētājs kategorijā "Par sociālo atbildību"
Zigmunds Zaļenko ir remotstrādnieks Brocēnu pirmsskolas izglītības iestādē "Mūsmājas''. Z.Zaļenko aktīvi iesaistās savā novadā bērnu "Ripo auto" nodarbībās jeb koka auto modeļu gatavošanā un sacensībās.

Pols Poletes,  ASV vēstnieces vietnieks Rīgā

Pols Poletes pievienojās Ārlietu dienestam 1998. gadā, kopš tā laika viņš ir strādājis Atēnās, Dakā, Biškekā, Tirānā un Ašgabatā. Pols arī ir strādājis Vašingtonā, vispirms kā Melnkalnes atbildīgā amatpersona, bet vēlāk kā Centrālās Āzijas lietu departamenta direktora vietnieks Dienvidāfrikas un Centrālāzijas lietu birojā. Pavisam nesen Pols strādāja par vēstnieka vietnieku Ašhabadā, Turkmenistānā no 2014.-2016. gadam. Pols ir ieguvis maģistra grādus Nacionālajā aizsardzības universitātē, Johns Hopkins School of Advanced International Studies (SAIS)  un Minesotas universitātē bakalaura grādu. Pols runā latviešu, krievu, albāņu un grieķu valodās.


Dace Akule, pilsoniskās sabiedrības un rīcībpolitikas eksperte
Dace Akule ir bijusī Domnīcas PROVIDUS direktore, kur agrāk arī strādāja kā politikas pētniece ES labas pārvaldības un migrācijas jautājumos. Pirms tam Dace bija ārštata žurnāliste vairākos starptautiskos medijos kā European Voice, EU Observer, Transitions Online un Radio Brīvā Eiropa/ Radio Brīvība latviešu redakcijā. Viņai ir maģistra grāds starptautiskajās attiecībās no Vīnes Diplomātiskās akadēmijas un Džona Hopkina universitātes (Boloņas centra).


Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .