Laureāti 2017

Uzvarētājs kategorijā „Par sociālo atbildību” biedrība “Integrācija Sabiedrībai” nodibināta 1996. gadā un šo 20 gadu laikā biedrība ir izveidojusi sociālās rehabilitācijas centru “Ratnieki”. Tas izveidots palīdzības sniegšanai tā saucamo riska grupu cilvēkiem – bijušajiem notiesātiem, alkoholiķiem, narkomāniem un ilgstošiem bezpajumtniekiem. Centrs savā darbības laikā sniedzis palīdzību jau nepilnam tūkstotim cilvēku, no kuriem normālā dzīvē atgriezušies ap 80%, saņemot kompleksu atbalstu sociālo, atkarību, psiholoģisko problēmu risināšanā un palīdzību atgūt darba iemaņas.


Uzvarētājs kategorijā „Par izcilu ieguldījumu izglītībā”: Swedbank Latvija. Projekts “Dzīvei gatavs” ir Swedbank ieguldījums, lai uzlabotu izglītības kvalitāti Latvijā un skolēni būtu konkurētspējīgāki nākotnes darba tirgū. Programma dod motivāciju mācībām un sniedz priekšstatu par profesijām, kurās skolā iegūtās zināšanas tiek izmantotas dzīvē, kā arī palīdz apgūt jaunas reālajā dzīvē un nākotnes karjerā noderīgas iemaņas – 21. gs. prasmes.


Uzvarētājs kategorijā „Par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā” biedrība "Latvijas Bērniem ar kustību traucējumiem”, kuras mērķis ir palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem, uzlabot to veselību, attīstīt to spējas kustēties un pilnvērtīgi dzīvot, turklāt nodrošinot pieejamību pasaulē izmantotai Biofeedback metodei Latvijā, kas padara metodi pieejamāku lielākam bērnu skaitam.


Uzvarētājs kategorijā „Par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē”: Vita Kalniņa, ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centra LĪNA vadītāja. Vita Kalniņa ir radījusi ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centru “LĪNA”, lai praktiski palīdzētu Latvijas vecākiem un bērniem piedzīvot veselīgas, mīlošas un atbalsta pilnas attiecības, kas ir pamats bērna veselīgai personības attīstībai. Līdztekus psihologa un psihoterapeita konsultācijām, centrs sagatavo pirmās emocionālās palīdzības mammas, tādējādi nodrošinot atbalstu grūtniecēm un māmiņām pēcdzemdību periodā un bērna pirmajos dzīves gados.