“Balva cilvēka izaugsmei” apbalvošana 2018

Balvu konkursa „Cilvēka izaugsmei Latvijā” svinīgā apbalvošanas ceremonija notika 2017. gada 22.novembrī plkst. 18:00 VEF Kvartāla Kamerzālē.

Balvu „Cilvēka izaugsmei” pasniegsim ceturto reizi, godinot Latvijas cilvēkus un organizācijas, kuras dāsni ieguldījuši savus resursus un idejas iedzīvotāju izaugsmē, veselībā un labklājībā. Balvu konkursu organizē Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā un Latvijas Pilsoniskā alianse. Balvu konkursa patrons ir Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pateicības dienas labdarības vakariņu ietvaros jau ceturto gadu tika paziņoti un sveikti balvas “Cilvēka izaugsmei Latvijā” laureāti. Vakariņās tika godināti cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kuri ieguldījuši savu darbu, laiku un enerģiju Latvijas iedzīvotāju izaugsmē, veselībā un labklājībā, kā arī notika labdarības aktivitātes, vācot ziedojumus dažādām sociālām iniciatīvām un tiem, kam visvairāk nepieciešams sabiedrības atbalsts.  2017. gada konkursam tika izvirzīti 37 pretendenti, no kuriem žūrija četrās kategorijās kā laureātus izvirzīja:

1. Kategorijā „Par sociālo atbildību”: biedrību “Integrācija Sabiedrībai”.

Biedrība “Integrācija Sabiedrībai” nodibināta 1996. gadā un šo 20 gadu laikā biedrība ir izveidojusi sociālās rehabilitācijas centru “Ratnieki”. Tas izveidots palīdzības sniegšanai tā saucamo riska grupu cilvēkiem – bijušajiem notiesātiem, alkoholiķiem, narkomāniem un ilgstošiem bezpajumtniekiem. Centrs savā darbības laikā sniedzis palīdzību jau nepilnam tūkstotim cilvēku, no kuriem normālā dzīvē atgriezušies ap 80%, saņemot kompleksu atbalstu sociālo, atkarību, psiholoģisko problēmu risināšanā un palīdzību atgūt darba iemaņas.

2. Kategorijā „Par izcilu ieguldījumu izglītībā”: Swedbank Latvija.

Projekts “Dzīvei gatavs” ir Swedbank ieguldījums, lai uzlabotu izglītības kvalitāti Latvijā un skolēni būtu konkurētspējīgāki nākotnes darba tirgū. Programma dod motivāciju mācībām un sniedz priekšstatu par profesijām, kurās skolā iegūtās zināšanas tiek izmantotas dzīvē, kā arī palīdz apgūt jaunas reālajā dzīvē un nākotnes karjerā noderīgas iemaņas – 21. gs. prasmes.

3. Kategorijā „Par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā”: Latvijas Bērniem ar kustību traucējumiem”.

Biedrības mērķis ir palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem, uzlabot to veselību, attīstīt to spējas kustēties un pilnvērtīgi dzīvot, turklāt nodrošinot pieejamību pasaulē izmantotai Biofeedback metodei Latvijā, kas padara metodi pieejamāku lielākam bērnu skaitam.

4. Kategorijā „Par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē”: Vitu Kalniņu, psiholoģijas centra LĪNA vadītāju.

Vita Kalniņa ir radījusi ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centru “LĪNA”, lai praktiski palīdzētu Latvijas vecākiem un bērniem piedzīvot veselīgas, mīlošas un atbalsta pilnas attiecības, kas ir pamats bērna veselīgai personības attīstībai. Līdztekus psihologa un psihoterapeita konsultācijām, centrs sagatavo pirmās emocionālās palīdzības mammas, tādējādi nodrošinot atbalstu grūtniecēm un māmiņām pēcdzemdību periodā un bērna pirmajos dzīves gados.


2017. gadā pirmo reizi tika arī noteikti otrās vietas ieguvēji, kuri tika sveikti pēc ceremonijas, organizatoriem personiski tiekoties ar tiem, lai sveiktu un nodotu specbalvas. Kā otrās vietas laureāti tiks godināti:
1. Kategorijā par sociālo atbildību Laumu Celmu, kas 2012.gadā izveidoja NVO apvienību – “Sadarbības platforma”,  nodrošinot ilgtermiņa sadarbību, attīstību. Kopš 2014.gada vada kustību “Latvijas Kultūras vēstnieki”, kurā spējusi apvienot un iedvesmot vairāk kā 160 kultūras vēstniekus. LR Kultūras ministrijā atzīmēta par Ieguldījumu starpkultūru dialoga un sadarbības veicināšanā.
2. Kategorijā par izcilu ieguldījumu izglītībā Zuarguss. Zuarguss ir Latvijas Intelektuālā attīstības fonda dibinātājs, Augsta Emocionālā Intelekta centra “Cilvēkam” vadītājs, Jau aptuveni 6 gadus viņš nesavtīgi velta sevi citu attīstībai, ieguldot savu laiku un enerģiju, lai rastu veidus, kā jauniešiem, skolotājiem un citiem nodrošināt bezmaksas vai pēc iespējas ekonomiskākas maksas mācības, ar mērķi uzlabot cilvēku dzīvi caur emocionālā intelekta, radošuma, kritiskās domāšanas prasmju attīstību.
3. Kategorijā par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā Ināru Pužuli, Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrības priekšsēdētāju. Ināra tiek dēvēta par visu Latvijas diabēta bērnu labo krustmāti, kas jau turpat 30 gadus nesavtīgi rūpējas par viņiem. Ināra rada sevī iekšējo spēku un motivāciju, lai apvienotu vecākus un cīnītos par sava un citu diabēta bērnu dzīvību. Jo neārstēts diabēts ved drošā nāvē.
4. Kategorijā par ieguldījumu Latvijas nākotnē biedrību “Ascendum”. Biedrība Ascendum ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras pamatmērķis ir iekļaujošas sabiedrības veidošana caur kultūras prizmu. Biedrība Ascendum ikdienu veido šādi aktīvie projekti: Interneta žurnāls “Satori”, bērnu kultūras projekts “Garā pupa”, bērnu dzejas gada grāmata “Garā pupa”, projekts “Mans Doms”, vitrāža “Ar degsmi par brīvu Latviju” un citi.

Pasākumu padarīja iespējamu sadarbības partneri, sponsori un atbalstītāji: ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Abbvie, Hamid Ladvejardi ar ģimeni, Tallink Hotel Riga, Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupas locekle Inese Vaidere, Maxima Latvija.